Menu
Your Cart

Hakkımızda

Amerika Birleşik Devletlerinde “Türk Mutfağı nasıl bir şey?” diye Amerikalıların ağız tadını değiştirmek üzere okyanus ötesine giderek Türk mutfağını tanıtan ve onların Türk mutfağını tanımasına vesile olan Yaşar Usta şimdi İstanbul’un en şanslı olan ilçesi Bahçelievler Yayla semtine demir attı.

Açılışını yaptığı günden bugüne kadar insanların yoğun ilgisi ile karşılaşan yaşar usta yemek kültürünü unutmaya yüz tutmuş insanımıza tekrar Türk mutfağının lezzetini tattırmayı başardı.

Dünyanın en büyük hastalığından biri olarak her ülkenin korkulu rüyası haline gelen “OBEZİTE” ülkemizi sarmak üzere uyarılar alırken ,sağlık bakanlığının hazır gıda , ayakta atıştırma gibi alışkanlıklardan bir an önce kurtulmalıyız ifadelerini kullanırken, Yaşar USTA Bahçelievler Yayla insanının imdadına yetişmiş oldu.

Yaptığı yemeklerin evde hazırlanan yemekler ile bire bir olması damak zevki arayanların tek adresi oldu.

Artık Bahçelievler ilçesinin yayla meydanında her insanın rahatlıkla ev ortamını yakaladığı bu adres insanlarımızın memnun ve sağlıklı gıda tüketmesi adına çok önemli olmakla beraber Yaşar USTA yayla meydanındaki bu ev yemekleri ile tüm halkın teveccühünü alarak ayrıca sempati topluyor.

Bahçelievler ilçe sınırları içinde oturanların öğlen üzeri tıka basa doldurdukları bu şirin ve mütevazi ev yemekleri adresine diğer saatlerde ise komşu ilçelerin akınına uğraması ise Yaşar USTA için ayrı bir keyif.

Kendisini para kazanma adına bu işi yaptığını düşünmediğimi kendisi ile yaptığım üç beş dakikalık sohbette anladığım bu alçak gönüllü mütevazi Usta Türk insanına aşık olduğunu ve bunu bir sevda olarak yaptığını HOBİ denilen dürtünün kendisi için insanlara iyi yemek sunmak olduğunu ifade etmesi ise ayrı bir güzellikti.

Artık Bahçelievlerin bir Yaşar USTA diye evlerini aratmadan yemek yiyecek olan insanların tercih etmesi gıda sektöründe olmazsa olmaz olmalı gerekliliğini savunan Yaşar USTA dalında iddasını şu sözlerle sürdürdü.

“Herkes Yemek Yapar, Yaşar Usta yemeğe sevgi katar.”